Vakcinācijas

VAKCINĀCIJAS SUŅIEM / vakcinācijas kucēniem/:

Lai pēc iespējas ātrāk suni pasargātu no infekcijas slimībām, kuras ir grūti ārstējamas: Kucēnus var uzsākt vakcinēt pret suņu infekcijām/ suņu mēri, parvovīrusu, hepatītu, parainfluenci un leptospirozi/ , jau no 6 nedēļu vecuma. Lai imunitāte nostiprinātos – pirmajā dzīvības gadā pret minētajām infekcijām ir jāveic revakcinācija aptuveni pēc mēneša, bet vēlams līdz 12 nedēļu vecumam t.i. pilnu 3 mēnešu vecumā. No 3 mēnešu vecuma jau var vakcinēt suņus arī pret trakumsērgu.

Suņu vakcinācija pret trakumsērgu ir obligāta / pēc likumdošanas/, bet vakcinācija pret pārējām minētajām suņu infekcijām ir pēc saimnieka vēlēšanās, kā arī izstāžu suņiem un suņiem kuri tiks ņemti līdz ceļojumos- tā būs obligāta. Atkārtotās vakcinācijas jāveic sekojot tam, kā to norādījuši vakcīnu ražotāji. Lielākajai daļai Latvijā pieejamo vakcīnu: pret suņu infekcijām atkārtotā vakcinācija jāveic pēc gada, bet pret trakumsēgu ir pieejamas vakcīnas, pēc kurām atkārtotā imunizācija nepieciešama pēc diviem vai pat trīs gadiem.

Ja palaistas garām kucēna vakcinācijas ieteicamā vecumā, suņu vakcināciju var uzsākt jebkurā vecumā. Kopā ar vakcināciju iespējama arī suņu mikročipēšana un reģistrēšana vienotā Latvijas datu bāzē.
Svarīgi ir arī noformēt sunim pasi.

Rūpējieties par saviem mīluļiem pārdomāti- labāk savlaicīgi izdarīta profilakse un infekcijas slimības nesagādās raizes!!!

Īpaši izdevīgas cenas vakcinējot kucēnu metienus t.i audzētajiem jaunām saimēm

 

VAKCINĀCIJAS KAĶIEM/ vakcinācijas kaķēniem/:

Ieteicamā kaķēnu vakcinācijas shēma ir pirmā vakcinācija pret kaķu infekcijām / pret kaķu enterītu jeb panleikopēniju, pret kaķu rinotraheītu jeb herpes vīrusu un pret kalicivīrusu/ no 8 – 9 nedēļu vecuma, kuru pirmajā dzīvības gadā atkārto aptuveni pēc mēneša t.i 12 nedēļu vecumā. No 12 nedēļu vecuma t.i. pilnos trīs mēnešos kaķēnus vakcinē arī pret trakumsēgu. Turpmāk vakcināciju veic pret kaķu infekcijām katru gadu, bet pret trakumsērgu pieejamas vakcīnas, pēc kurām atkārtotā imunizācija nepieciešama pēc gada, diviem vai trim gadiem.

Ja palaista garām kaķēna vakcinācija ieteicamā vecumā, vakcināciju var uzsākt jebkurā vecumā.
Kopā ar vakcināciju iespējama arī kaķu mikročipēšana.
Svarīgi ir arī noformēt kaķim pasi.

VAKCINĀCIJAS MĀJAS SESKIEM (VAKCINĀCIJAS SESKIEM, FRETKĀM)

Sesku ieteicamie vakcināciju vecumi un vakcīnu veidi ir tādi paši kā suņiem./ skat.vakcinācijas suņiem/

VAKCINĀCIJAS TRUŠIEM:

Arī mājas mīluļiem trušiem nepieciešama vakcinācija pret trušu infekcijām. Mazos trušu bērnus var uzsākt vakcinēt no 4 nedēļu vecuma ar atkārtojumu pēc mēneša. Turpmāk trusim vakcinācija ir ieteicama ik pēc sešiem mēnešiem.

ZIRGU VAKCINĀCIJA :

Lai gan zirgs ir gana liels dzīvnieks, tomēr arī tam ir nepieciešamas vakcinācijas pret infekcijas slimībām. Zirgu vakcinācija ir vairāk pakļauta saimnieka vēlmēm, kā arī atkarīgs no prasībām kādas nepieciešamas sporta, vaislas, hobija vai darba zirgiem. Taču joprojām zirgus vakcinē pret stinguma krampjiem, gripu, rinopneimoniju u.c.slimībām. Mūsu klīnikas ārsti , pēc nepieciešamības, veic zirgu vakcināciju izbraukuma vizītēs pēc iepriekšējas saskaņošanas.